Vori's profile picture

Published by

published

Category: Music

Moja wieża Hi-Fi (prawie)

Hejka wszystkim!

Od jakiegoś czasu używam wieży do słuchania muzyki, którą samemu złożyłem z różnych komponentów.
Na ten moment nie mam miejsca, by dołożyć inne podzespoły, ale to co chciałem to mam ^.^

Niko from OneShot smiling. Artist: Icy_Dust Artysta: Icy_Dust Cały zestaw złożyłem bardzo tanio (jak na standardy Hi-Fi) z używanych komponentów. Więc co mi się udało poskładać? Głównym graczem (hehe) w tej grupie komponentów to odtwarzacz płyt CD - Kenwood D-S300 CD Player Kenwood-DS300 Bardzo prosty odtwarzacz CD, nie posiada opcji przewijania czasu po odtwarzanej piosence, ani pokrętła do zmiany głośności. Posiada za to kompatybilność z CD Text, randomizer i zapętlanie :o (tak to ironia).
Wziąłem ten odtwarzacz z kilku powodów
: - posiada wyjście S/PDIF - był bardzo tani (nawet 100zł nie kosztował) - jest nawet ładny (fajny kształt i spoko wyświetlacz, ale to nie VFD ani kolorowy LCD, jedyny kolor jaki posiada to czerwona pauza) Jest on podłączony kablami RCA, ponieważ wzmacniacz nie posiada wejścia optycznego :/ A jeżeli chodzi o wzmacniacz to jest to Kenwood KA-1060 Amplifier Kenwood KA-1060 Zdobyłem go za prawie 300zł Uwielbiam to duże pokrętło w nim :D Kupiłem go tylko dlatego, ponieważ wypuszcza z siebie sporo mocy... nie po to by głośno słuchać muzyki, o nie nie... po prostu źle zapamiętałem jakiej mocy potrzebują głośniki... Jednakże to nawet dobrze, z dwóch powodów: - elektronika w nim nie musi się męczyć, przez co może żyć dłużej i daje czystszy dźwięk przy niskiej głośności - telefon (na którym mam muzykę) posiada podstawowy wzmacniacz i wychodzący sygnał z niego jest słaby, więc muszę trochę bardziej podkręcić pokrętło w prawo :3 Telefon? Przecież z tyłu są tylko wejścia RCA, ano; używam malutkiej przejściówki RCA --> 3,5 mm Jack a do tego przedłużkę Jack --> Jack.
Działa to spoko i mogę sobie „streamować” muzykę z różnych serwisów, albo po prostu z karty microSD.
Mała dygresja – nigdy nie podpinajcie coś do phono, jeżeli to nie odtwarzacz winyli…boisie emoji from Gadu-Gadu Ostatnim komponentem to oczywiście głośniki. Są to Amtech HTS-008S (tylko kolumny boczne). https://allegrolokalnie.pl/oferta/3-kolumny-amtech-hts001s-40w-hts001c-60w-8-ohm //lokalna oferta, bo zadziwiająco nie mogłem znaleźć żadnych stockowych zdjęć O_o (moje są czarne btw) Jak na mój gust są dość bassowe, ale można to poprawić w wzmacniaczu i teraz są tylko „ciepłe” :> Mam je ustawione wysoko na meblach przez co dźwięk rozprowadza się po całym pokoju. Brzmią naprawdę dobrze, szczególnie gdy większość czasu się słuchało muzyki na 5W głośnikach do komputera xd Kosztowały mnie 100 zł Nie mam możliwości sterowania różnych komponentów z pilota lub z apki, ale jestem ciekaw, czy istnieją projekty Arduino/pi zero, gdzie można wszystko sobie podłączyć mysli emoji from Gadu-Gadu

Ogólnie jestem zadowolony z tego co mi się udało poskładać ^.^


8 Kudos

Comments

Displaying 2 of 2 comments ( View all | Add Comment )

Alveus Nosville

Alveus Nosville's profile picture

Polecam wszystkim strategię:
Wzmacniacz do kina domowego. Tak osobiście za około 100zł. Również Kenwood.
Modeli dokłądnie ci teraz wszystkich nie podam, bo nie ma mnie na miejscu ale:
Mixer KODA KD-238 - stereo EQ i wizualizacja, plus EQ na kanały mono jeśli chce się rozdzielać - uratowało mi to zad kiedy kupiłem odtwarzacz do winylów, tak chujowy, że nie chciałem go nikomu odsprzedać bo źle się czułem z tą wizją. Zero basu to miało.
Rzeczony wzmacniacz. Mało kontrolli na froncie, co jest to głównie przyciski, ale jest, wzmacnia, ale mnie to problemu nie robi.
Wpięty do niego po HDMI - Xbox 360 do płyt CD i DVD.
dalej Odtwarzacz kaset od JVC, chciałbym mieć model ale nie mam - mogę powiedzieć że ma tylko dwie głowice, jedna tylko do usuwania, ale wspiera Dolby C. Jeden mechanizm na kasetę. Oddzielna regulacja poziomu nagrywania na lewy i prawy kanał, wskaźniki poziomu sygnału i przełączniki tak przyjemne w operacji że aż miło. Nagrywanie jest prawie nieużywalne, zapewne przez to że głowica usuwająca się ułamała plus gdy oddałem go do wymiany pasków powiedziano mi że nie mają. Sam muszę się tym zająć, ale nie ma kiedy.
Płyty winylowe w tym momencie nie mają u mnie rozwiązania.
Zupełnym przypadkiem wszedłem też w posiadanie magnetofony szpulowego od Unitry ale na razie ani nie mam z tym co zrobić ani nie wiem do końca co trzeba zrobić. Podejrzewam też paski.


Report CommentA włąsnie, głośniki - za darmo od wójka, który dorabia grając na weselach dostałęm zertaw z kolumn występowych które mu zbywały. Do moich zastosowań sprawdzają się świetnie.

by Alveus Nosville; ; Report

RAY

RAY's profile picture

potężnie


Report CommentAno

by Vori; ; Report